Havuzumuz Hizmetinizdedir

MUO_0001

Enfarktüs için modern bir tedavi olan yüzmeyi tüm doktorlar tavsiye etmektedirler (yatay pozisyonda vücudun dolaşım sistemi daha kolay çalışır) havuz sıcaklığımız 26 derece olup . Güneş, su ve havanın insan vücuduna etkisi; vücut direncini arttırır ve dış etkilere karşı kuvvetli ve sağlıklı olmasını sağlar (mesela, sıcak su ile duş yaptıktan sonra soğuk su ile duş alırsak, kendimizi dirençli ve güçlü hissederiz. İşte yüzme de aynı etkiyi sağlar.)Yüzme bir terapidir, çünkü kırık-çıkık bir kol veya bacağı tedavi etmek için kullanılabilir, postürel bozuklukları düzeltmek için yardımcı olabilir

Yapılan araştırmalar, yüzmenin kalp hastalığı riskini azalttığını, düzenli yapıldığında kilo vermeyi hızlandırıp diyabet riskini ve kolesterolü düşürdüğünü göstermiştir.

Yüzmenin Faydaları Nelerdir?

 1. Dinlenmeye yardımcı olur, günün bütün yorgunluğunu alır.
 2. Stresi engeller.
 3. Kasların güçlenmesine yardım eder. Yüzerken özellikle göğüs, omuz ve sırt kasları çalışır. Bu kaslarında yanında bacak kaslarınızı da bu spor sayesinde güçlendirmeniz mümkündür. Bu sayede hem kaslarınız güçlenir hem de sağlıklı bir kas yapısına sahip olursunuz.
 4. Yüzme kalbi korur.
 5. Daha sağlıklı ve uzun yaşamanızı sağlar. Spor yaparak zaten diğer insanlara göre daha kaliteli, sağlıklı ve hastalıklardan uzak bir yaşam sürebilirsiniz.
 6. Obeziteyi engeller.
 7. Suda yapılan egzersizler ile birçok fizik tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Felçli, yürüyemeyen yada bacak kaslarında sorun olan kişiler de suda uygulanan fizik tedavi ile sağlıklarına kavuşabilirler.
 8. Yüzerek insanlar daha geç yaşlanır ve genç bir görünüme kavuşabilirler. Bu spor sayesinde yaşınızdan genç göstermeniz mümkündür.
 9. Yüzme kan basıncını düzenler, kan dolaşımını arttırır.
 10. Düzenli yüzme kalp damar hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur. Kardiyovasküler hastalıkları önler. Kan damarlarının esnekliği artar.
 11. Sıcak havalarda vücudun terlemesini önler ve soğumasına yardım eder. Bu sayede aşırı sıcak havalarda vücut dengede tutulabilir.
 12. Psikoloji için de yüzme oldukça yararlıdır. Ruhsal ferahlık ve rahatlık sağlar.
 13. Geceleri rahat uyumanıza yardım eder. Yani uykusuzluğu önler.
 14. Vücut direncini arttırır.
 15. Hamile bayanlar yada yaşlı insanlar da yüzme sporu yapabilirler. Bu spor sayesinde kasları güçlenir. Su üzerinde hareket etmek karaya göre daha kolaydır. Çünkü su üzerinde ağırlık suyun kaldırma kuvvetinden dolayı 10 kata kadar azalır. Bu sayede hareket yeteneği daha geniş olur.

MUO_0009 MUO_0011 MUO_0022-1 MUO_0071-1 MUO_0099 MUO_9963-1 MUO_9972-1 MUO_9993 MUO_9999